Haber

AK Parti Bitlis Milletvekili Taşar’ın Öğretmenler Günü mesajı

AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar, 24 Kasım Öğretmenler Günü hasebiyle ileti yayımladı.

Tüm öğretmenlerin gününü kutlayan Taşar, ülkenin hayallerini maksatlara, maksatlarını gerçeğe dönüştürme gayretinde en büyük güç kaynağı olan kuşakların, nitelikli, özgüveni yüksek, ulusal ve manevi bedellerle teçhiz edilmesinde öğretmenlerin en kıymetli misyonu üstlendiğini belirtti.

Öğretmenlerin çocukları eğitmek ve hayata hazırlamak üzere kutsal bir vazife icra ettiğini kaydeden Taşar, şunları kaydetti:

“Öğretmenlerimizin icra ettiği kutsal misyon yalnızca çocuklarımızı eğitmek ve geleceğe hazırlamakla sonlu olmayıp bir milletin yazgısını, tarihini, kültürünü ve geleceğini inşa etmek manasına da gelmektedir. Uzun yıllardır eğitim topluluğunun içinde bulunan biri olarak öğretmenlerimizin taşıdığı misyonu yakından biliyorum. Değerli öğretmenlerimizin medeniyetimizin ihyasındaki kurucu ögeler olarak yer aldığına ve alması gerektiğine canı gönülden inanarak tüm öğretmenlerimizi hürmetle selamlıyorum. 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle uzun ve meşakkatli bir yolda dünden bugüne hizmet aşkı ve şuuru ile bu kutsal misyonu yerine getiren tüm öğretmenlerimize muvaffakiyetler diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu