Haber

Boşanma aşamasında olan eşine asit atan kişi hakkında dava açıldı.

ANKARA’da eşi F.Ö.’yü yaralayan Cem Ö. Boşanma aşamasında olan (42) yüzüne asit dökerek öldürdü. (41) hakkında 3’ü ‘Eşi kasten yaralama’, 2’si ‘Tehdit’ ve 2’si ‘Hakaret’ten toplam 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Olay, geçen yıl 26 Aralık’ta F.Ö.’nün Yenimahalle ilçesindeki ikametgahının önünde meydana geldi. Cem Ö, boşanma aşamasında olduğu eşi F.Ö.’nün yüzüne asitli sıvı dökerek kaçtı. Yüzü yanan F.Ö. Hastaneye kaldırıldı. Kaçan Cem Ö., polisin çalışmasıyla Çorum’da yakalanarak gözaltına alındı. İşlemlerin ardından Cem Ö. adliyeye sevk edildi ve nöbetçi mahkemece tutuklandı.

‘UZLAŞTIRMA Kararı olmasına rağmen geldi’

Olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma tamamlandı. Cem Ö. Hakkında ‘Eş kasten yaralama’dan 3, Tehdit’ten 2, Hakaret’ten 2 olmak üzere toplam 7 yıla kadar hapis istemiyle iddianame açıldı. Mahkemece kabul edilen iddianamede sözleri geçen market çalışanları F.Ö., Cem Ö. Kendisiyle 3 yıldır evli olduklarını belirterek, “5 Temmuz 2023’te eşime boşanma davası açtım. O günden bu yana farklı yaşıyoruz. 26 Aralık 2023 akşam saat 17.00’de , İş yerime ait otobüse bindim. Evime yakın bir yerde indim. Evime girerken birisi beni çağırdı.” Ne dediğini duydum. Arkamı döndüğümde eşim Cem Ö.’yü gördüm. ‘Yasaklama emriniz var, gidin’ dedim. Bana ‘Yani bana uzaklaştırma kararı çıkardın, beni şikayet ettin’ dedi. Bana küfretmeye ve vurmaya başladı. Siyah çantayı eline aldı. “İki kez saldırdı. Yüzümün bir tarafında sıvı hissettim, ardından acı hissettim. Bağırmaya başladım. Çevredekiler yanıma gelince Cem olay yerinden kaçtı” dedi.

Cem Ö. İfadesinde eşinin kendisi hakkında uzaklaştırma kararı aldığını ve bunu bilerek eşinin evinin önüne gittiğini söyledi. FO, Cem Ö’yle görüşmek için sitenin kapısında beklediğini belirterek, “Eşime başka biriyle görüştüğünü duyduğumu söyledim. Püskürttüğüm asit bana da çarptı, kaçtım çünkü ben kaçtım.” Eşimi dövmedim, tehdit etmedim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu