Ekonomi

Yapı Kredi, EBRD ile 108 milyon dolarlık finansman anlaşması imzaladı

Yapı Kredi, deprem bölgesi için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile 108 milyon $’a kadar finansman anlaşması imzaladı.

Yapı Kredi’den yapılan açıklamaya göre Yapı Kredi, bu kaynakla 6 Şubat depremlerinden etkilenen bölgelerin kalkınmasına destek olmaya devam edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi Genel Müdürü (CEO) Gökhan Erün, Yapı Kredi olarak ülkeye ve topluma karşı sorumluluklarını her koşulda yerine getirmeye devam ettiklerini belirtti.

“Kurum olarak yaşadığımız deprem felaketinin yaralarını sarmak için ilk günden bu yana var gücümüzle çalışıyoruz. Bölgenin kalkınmasına sağladığımız mali desteğin yanı sıra daha da artması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. iş.” Sözlerini kullanan Erün, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ana hissedarımız Koç Holding’in temellerini attığı umut konteyner şehir projesi için Hatay, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta Müşteri İletişim Merkezi kadromuzu kurduk. Hatay ve Kahramanmaraş’taki dostlarımız Türkiye’nin dört bir yanından davetler almaya başladı. Adıyaman kadromuz ayrıca önümüzdeki günlerde çalışmalara başlayacak. .

Bölgenin kalkınması için attığımız tüm adımların yanı sıra EBRD ile imzaladığımız finansman anlaşmasıyla sağladığımız 108 milyon dolara varan kaynakla afet bölgesine güçlü bir şekilde destek vermeye devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde de bölgeye takviyemizi ihtiyaçlar doğrultusunda şekillendirerek sürdüreceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu