Haber

Körfezin iki yakasında bir ilk daha

KOCAELİ (İGFA) – Ulusal Açık Deniz Yüzme Yarışları, İzmit Körfezi’nin iki yakasını bir kez daha birleştirecek. Gölcük Belediyesi, Derince Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Yüzme Federasyonu, Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenecek olan yarışmaya başvurular başladı.

Körfezin karşı kıyısında, Derince’den Değirmendere’ye kadar ilk kez yapılacak asıl yarış; 30 Temmuz Pazar sabahı Derince sahilinden başlayacak. Yarışmacılar, Körfezin bir ucundan diğer ucuna kadar olan 2 bin 650 metrelik mesafeyi Değirmendere Çınarlık Meydanı sahilinde yüzerek tamamlayacak.

30 Temmuz Pazar günü saat 10.00’da Derince sahilinde başlayacak yarışmaya katılan sporcular, iki saat içinde Değirmendere sahiline ulaşmaya çalışacak. Belirlenen süre içerisinde körfezin karşı yakasına ulaşamayan sporcular teknelerle denizden çıkarılacaktır. Yarışma; Ödül töreni saat 13.30’da Değirmendere Çınarlık Meydan Plajı’nda yapılacak.

BAŞVURU TARİHİ 28 TEMMUZ

Kayıt işlemlerinin başladığı yarışmaya son başvuru 28 Temmuz Cuma günü saat 23:59’a kadar Türkiye Yüzme Federasyonu’nun internet sitesinden yapılabilecek. Yarışmaya katılmak isteyenler 0 545 412 41 30 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirler.

dikilihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu